Polecamy

Czym kierować się przy wyborze laptopa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do pracy czy do zabawy?

Podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać przy wyborze laptopa to, w jakim celu go nabywamy. Czy będzie on nieodzownym narzędziem w wielogodzinnej pracy, czy raczej sporadycznym towarzyszem wieczornej rozrywki. Czy częściej będziemy korzystać z niego mobilnie, czy raczej używać go w domu lub w pracy. W przypadku konieczności wykorzystania go w terenie ważnym kryterium wyboru będą baterie do laptopów. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na ich pojemność. Innym istotnym wyznacznikiem będzie waga, ale także wytrzymała konstrukcja. Trzeba również zwrócić uwagę na ilość złączy i portów, bezprzewodową łączność, a także pojemność dysku.

Laptop sposobem na relaks

Jeśli zamierzamy korzystać z urządzenia po pracy to pojawiają się koleje pytanie: czy będzie on wykorzystywany do oglądania filmów, czy raczej do celów gamingowych?

W pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę na matrycę IPS. Laptop powinien oferować żywe kolory i szerokie kąty widzenia. Dobrze, aby urządzenie posiadało duży wyświetlacz. Istotna jest również kwestia czasu pracy urządzenia. Dobrym rozwiązaniem będzie bateria do laptopa Asus, która zagwarantuje długi czas oglądania filmów w podróży, a użytkownik nie będzie się martwił, że laptop wyładuje się w punkcie kulminacyjnym oglądanego filmu.

W przypadku komputerów gamingowych wymagania są znacznie większe. Wytrawny gracz nie obejdzie się bez specjalistycznej klawiatury i ekranu. Ważnym aspektem jest właściwy wybór odpowiedniego procesora, karty graficznej, pamięci RAM. Trzeba pamiętać, że podczas gry urządzenia bardzo się nagrzewają, stąd konieczność zadbania o dobre chłodzenie.

Wymagania klientów są coraz większe, ale i wybór laptopów bardzo szeroki, dlatego jeśli będziemy wiedzieli czego naprawdę potrzebujemy, to rynek komputerowy na pewno spełni nasze oczekiwania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich gałęziach przemysłu wykorzystywana jest technologia RFID?
Technologia RFID wykorzystuje fale radiowe do śledzenia, komunikacji i lokalizacji. Jej zastosowanie pozwala oznaczyć w zasadzie dowolny przedmiot, bez względu […]
Jak znaleźć pracę w Polsce? Poradnik dla Ukrainy
Jak znaleźć pracę w Polsce? Poradnik dla Ukrainy
Wielu Ukraińców co roku przyjeżdża do Polski w celu szukaniu lepszego życia i pracy. Szukają oni lepszych warunków pracy i […]
Jak sprawić, by maluch polubił kąpiel?
Jak sprawić, by maluch polubił kąpiel?
Niektóre dzieci uwielbiają kąpiel. Nie mogą się doczekać, kiedy rodzice naleją do wanny ciepłej wody i przyozdobią ją pachnącą pianą. […]
Ostatnie wpisy