Technika i motoryzacja

Gdzie montowane są zaślepki?

Opublikowano: 2 maja 2019 o 10:57   /   przez   /   komentarze (0)

W instalacjach przemysłowych zawsze wykonuje się mnóstwo otworów technologicznych. Pomagają one zarówno przy montażu jak i późniejszej konserwacji i naprawach. Tego typu miejsca muszą jednak być szczelnie zamknięte w momencie, gdy instalacja normalnie pracuje. W tym celu wykorzystuje się specjalne zamknięcia, zwane zaślepkami.

Ułatwienie dostępu

Podczas remontów instalacji w fabrykach, na przykład przenoszących ciecze lub gazy, otwory rewizyjne są nieocenione. Gdyby ich nie było, należałoby demontować cały rurociąg, by zajrzeć do jego wnętrza i dokonać ewentualnych napraw. Nie byłaby to z pewnością sytuacja pożądana, ponieważ wydłużałaby znacznie czas prowadzenia napraw.

Dlatego też stosuje się rewizje i zaślepki do otworów technologicznych, które pozwalają na normalną pracę instalacji w momencie, gdy nie są wykonywane przy niej żadne prace serwisowe. Gdy jednak coś jest nie tak, wystarczy otworzyć jeden z takich otworów rewizyjnych i spojrzeć do środka co się dzieje. Takie zaślepki są dostępne na https://www.bhjanecki.pl/zaslepki-do-otworow-technologicznych-c-49.html.

Skrócenie czasu napraw

Jeżeli cokolwiek zostaje uszkodzone, trzeba to naprawić jak najszybciej, ponieważ w innym przypadku cała hala produkcyjna stoi i generuje straty. Dlatego też nie ma się co dziwić temu, że praktycznie każda występująca tam instalacja zawsze projektowana jest w taki sposób, by czas konserwacji i napraw ograniczyć do niezbędnego minimum. Firma Heyman w Polsce udostępnia od pewnego czasu kompleksowe rozwiązania, które mają pozwolić osiągnąć powyższe założenia. Według opinii, jakie można zebrać w różnych przedsiębiorstwach, wykorzystanie ich produktów staje się coraz szersze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

1 × dwa =