Technika i motoryzacja

Części, na które zwracasz mniejszą uwagę

Opublikowano: 8 października 2019 o 11:10   /   przez   /   komentarze (0)

Samochód osobowy jest bogato wyposażony w elektronikę, która steruje poszczególnymi podzespołami silnika czy elementami wyposażenia. Oprócz normalnej eksploatacji samochodu i sprawdzania poziomu płynów, każdy kierowca powinien raz na jakiś czas zainteresować się pozostałymi podzespołami w swoim samochodzie. W ostatnim czasie Opel prowadził akcję serwisową, gdzie w nowych modelach samochodów relingi dachowe same odkręcały się i w najgorszym wypadku gubiły – przy współudziale właścicieli. Nawet takie podzespoły jak relingi dachowe potrzebują uwagi kierowcy, szczególnie jeśli przewozimy na nim rowery lub bagażnik dachowy.

Komfort podróżowania w lato

Podczas wyjazdu na okres wakacyjny warto dokładnie sprawdzić układ klimatyzacji. Choć pozornie może wydawać się całkowicie bezawaryjny, to jednak nie chcielibyśmy zostać nieprzyjemnie zaskoczeni brakiem gazu czy awarią klimatyzacji. Aby uniknąć takich sytuacji, warto raz do roku zrobić kompletny przegląd klimatyzacji. Oczywiście takim zabiegiem powinien zająć się mechanik w warsztacie z odpowiednim sprzętem, jednak od jakiegoś czasu na aukcjach internetowych można spotkać domowe zestawy do napełniania układu klimatyzacji.

Warto pamiętać o tym, że podczas montażu takiego zestawu uszkodzeniu może ulec rura dolotowa powietrza, która w samochodach zazwyczaj umieszczona jest w pobliżu miejsca, do którego wpiąć należy zestaw do napełnienia układu klimatyzacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

18 + 7 =