Polecamy

Do czego służą filamenty w drukarce 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk 3D to proces wytwarzania addytywnego, który tworzy trójwymiarowe obiekty z pliku cyfrowego. Plik cyfrowy składa się z wielu małych plasterków, lub warstw, które są stopniowo budowane, aby stworzyć obiekt 3D.

Do czego służą filamenty?

Filamenty to surowiec, który jest wykorzystywany w drukarkach 3D do tworzenia obiektów. Filamenty składają się z długiego pasma tworzywa sztucznego, które można łatwo stopić i ukształtować. Filamenty te mogą być używane do tworzenia wielu różnych obiektów, od różnych kształtów i rozmiarów aż po szczegółowe projekty i skomplikowane wzory.

Rodzaje filamentów

W druku 3D, istnieją dwa główne rodzaje filamentów: termoplastyczne i termoutwardzalne. Filamenty termoplastyczne są wykonane z kwasu polimlekowego (PLA), politereftalanu etylenu (PET), poliwęglanu (PC) lub akrylonitrylu-butadienu-styrenu (ABS). Wszystkie te materiały można poddać recyklingowi, co czyni je przyjazną dla środowiska opcją dla Twojej firmy.

Filamenty PLA

Filamenty PLA są wykonane ze skrobi kukurydzianej, więc są biodegradowalne i nadają się do kompostowania. Mają też niższą temperaturę topnienia niż inne filamenty, co sprawia, że łatwiej je stosować z domowymi hotendami (dyszami), które nie mają podgrzewanej komory.

Filamenty nylonowe

Filamenty nylonowe są bardziej elastyczne niż PLA, ale nie są tak trwałe. Nylon topi się również w wyższej temperaturze niż PLA, co oznacza, że będziesz musiał użyć podgrzewanej komory lub hotendu, aby utrzymać wystarczająco wysoką temperaturę podczas drukowania z nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czynniki, które mogą mieć wpływ na problemy ze spaniem – jak z nimi walczyć?
Czynniki, które mogą mieć wpływ na problemy ze spaniem – jak z nimi walczyć?
Spokojny, niezmącony sen doskonale regeneruje ciało, umożliwiając harmonijne funkcjonowanie całego organizmu. Po takim wypoczynku, człowiek budzi się zrelaksowany, odprężony i […]
Jak zabezpieczyć paczkę przed wysyłką?
Jak zabezpieczyć paczkę przed wysyłką?
Kiedy wysyłasz paczki, będziesz chciał się upewnić, że są one bezpieczne i chronione przed uszkodzeniem. Jednym z najprostszych sposobów, aby […]
Jakie programy są niezbędne do prawidłowego działania firmy?
Jakie programy są niezbędne do prawidłowego działania firmy?
Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, zarządzanie nią wymaga odpowiedniego wyposażenia technologicznego. Dzięki niemu praca przebiega szybciej i efektywniej, […]
Ostatnie wpisy