Polecamy

Do czego służą filamenty w drukarce 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk 3D to proces wytwarzania addytywnego, który tworzy trójwymiarowe obiekty z pliku cyfrowego. Plik cyfrowy składa się z wielu małych plasterków, lub warstw, które są stopniowo budowane, aby stworzyć obiekt 3D.

Do czego służą filamenty?

Filamenty to surowiec, który jest wykorzystywany w drukarkach 3D do tworzenia obiektów. Filamenty składają się z długiego pasma tworzywa sztucznego, które można łatwo stopić i ukształtować. Filamenty te mogą być używane do tworzenia wielu różnych obiektów, od różnych kształtów i rozmiarów aż po szczegółowe projekty i skomplikowane wzory.

Rodzaje filamentów

W druku 3D, istnieją dwa główne rodzaje filamentów: termoplastyczne i termoutwardzalne. Filamenty termoplastyczne są wykonane z kwasu polimlekowego (PLA), politereftalanu etylenu (PET), poliwęglanu (PC) lub akrylonitrylu-butadienu-styrenu (ABS). Wszystkie te materiały można poddać recyklingowi, co czyni je przyjazną dla środowiska opcją dla Twojej firmy.

Filamenty PLA

Filamenty PLA są wykonane ze skrobi kukurydzianej, więc są biodegradowalne i nadają się do kompostowania. Mają też niższą temperaturę topnienia niż inne filamenty, co sprawia, że łatwiej je stosować z domowymi hotendami (dyszami), które nie mają podgrzewanej komory.

Filamenty nylonowe

Filamenty nylonowe są bardziej elastyczne niż PLA, ale nie są tak trwałe. Nylon topi się również w wyższej temperaturze niż PLA, co oznacza, że będziesz musiał użyć podgrzewanej komory lub hotendu, aby utrzymać wystarczająco wysoką temperaturę podczas drukowania z nim.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pączki – przy pomocy jakich urządzeń można je zrobić
Pączki – przy pomocy jakich urządzeń można je zrobić
Wśród słodkich wypieków, które są niezwykle często kupowane przez klientów cukierni czy sklepów, należy wymienić pączki. Niegdyś były nadziewane wyłącznie […]
Jakie atrakcje w miejscach publicznych przyciągają największą uwagę?
Jakie atrakcje w miejscach publicznych przyciągają największą uwagę?
Kiedy temperatura na zewnątrz staje się nie do wytrzymania a słoneczne dni coraz bardziej dają w kość, wielu ludzi szuka […]
Jak znaleźć mieszkanie swoich marzeń?
Jak znaleźć mieszkanie swoich marzeń?
Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmuje się zwykle na wiele długich lat. Warto dokładnie zapoznać się z […]
Ostatnie wpisy