Każda praca licencjacka musi zawierać pewne stałe elementy. Niektóre z nich mogą delikatnie różnić się w zależności od uczelni, inne są stałe i nie wolno nam ich zmieniać. Poznajmy podstawowe części pracy dyplomowej, które pomogą obronić się na 5.
Znajduje się on tuż po stronie tytułowej pracy i najlepiej, abyśmy przygotowali go sobie zanim w ogóle zaczniemy pisać. Musi być automatyczny, aby w razie zmian w treści pracy, on również się zmieniał. Promotorzy często zwracają na niego uwagę. Podobnie sytuacja wygląda z bibliografią. Mieści się ona na końcu i zawiera spis wszystkich książek, artykułów i stron, z których korzystaliśmy w trakcie pisania pracy. Do tego przyda się spis tabel, wykresów oraz obrazków.
Każda praca licencjacka musi mieć wstęp i zakończenie, w którym opisujemy wnioski, do których doszliśmy po ukończeniu pracy. Cały dokument najczęściej podzielony jest na dwie główne części – teoretyczną oraz praktyczną. Wszystko powinno być odpowiednio podzielone na rozdziały oraz opatrzone przypisami. W trakcie pisania trzeba wiedzieć, z jakich źródeł można korzystać.
Jeśli nie wiemy, od czego zacząć pisanie albo chciałbyś poradzić się w jakimś zakresie pisania prac, warto wejść na witrynę https://www.solidnepisanie.pl. Specjaliści pomagają w doborze tematu pracy, dopasowaniu odpowiednich źródeł, a także wspierają studentów w zakresie przygotowywania konspektów czy poprawy istniejących już prac. Z taką pomocą każda praca zostanie przyjęta i dobrze oceniona przez promotora.