Polecamy

Jak robić skuteczne notatki z zajęć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robienie notatek w klasie to świetny sposób na zorganizowanie się i zachowanie koncentracji. Jeśli robisz notatki na laptopie, tablecie lub telefonie, istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci robić lepsze notatki, ale nawet jeśli używasz tylko pióra i papieru, jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje notatki są skuteczne.

1) Notuj wszystko, co jest mówione podczas wykładu, a także wszelkie pomoce wizualne wyświetlane przez profesora (np. slajdy PowerPoint).

2) Zapisuj tylko to, co jest ważne i istotne dla zrozumienia materiału prezentowanego przez profesora – pozwoli to zaoszczędzić czas podczas późniejszego przeglądania notatek.

3) Używaj wypunktowanych list, kiedy to możliwe; ułatwi Ci to później znalezienie informacji podczas przeglądania notatek.

W jaki sposób podkreślać najważniejsze informacje?

Podczas robienia notatek, ważne jest, aby podkreślić najważniejsze punkty, aby można było je łatwo znaleźć podczas późniejszego przeglądania. Markery świetnie się do tego nadają. Jeśli jednak robisz notatki na komputerze, użyj innego koloru dla wyróżnień niż dla głównego tekstu. Pozwoli to na szybkie zlokalizowanie podkreślenia podczas późniejszego przeglądania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe udogodnienia jakie powinny się pojawić w każdej placówce szkolnej
Podstawowe udogodnienia jakie powinny się pojawić w każdej placówce szkolnej
Edukacja jest bardzo ważnym aspektem naszego życia i zapewnia nam lepszą przyszłość. Z tego powodu należy zadbać o to, aby […]
Jednokomorowy czy dwukomorowy – jaki zlewozmywak wybrać?
Jednokomorowy czy dwukomorowy – jaki zlewozmywak wybrać?
Zlewozmywak to jedno z podstawowych urządzeń w kuchni. Trudno sobie wyobrazić codzienne życie, przygotowanie posiłków czy drobne zmywanie bez zlewu. […]
Klimatyzacja – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Klimatyzacja – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Klimatyzacja to system wykorzystujący czynniki chłodnicze do chłodzenia lub osuszania powietrza. Jest on wykorzystywany w wielu zastosowaniach przemysłowych, a także […]
Ostatnie wpisy