Technika i motoryzacja

3 zalety lamp solarnych

Opublikowano: 26 stycznia 2021 o 10:16   /   przez   /   komentarze (0)

Lampa solarna to nowoczesne urządzenie wyposażone w akumulator oraz ogniwo fotowoltaiczne. Skutecznie zamienia ono energię pozyskaną z promieni słonecznych w zwykłą energię elektryczną, która jest następnie wykorzystywana do emitowania światła. Obecnie większość tego typu rozwiązań opiera się na technologii LED i występuje w zróżnicowanej mocy czy odcieniu światła. Mnóstwo niezwykle ciekawych modeli lamp solarnych oferuje m.in. firma: https://www.photinus.pl.

Uniwersalne przeznaczenie i gwarancja oszczędności

Lampy solarne mogą zostać z powodzeniem użyte choćby do oświetlenia przestrzeni ogrodowej, oczka wodnego bądź basenu, elewacji domu jednorodzinnego, ciągów komunikacyjnych, a także parkingów. Bez większego problemu zintegrujemy je zarówno z czujnikiem ruchu pozwalającym na automatyczne uruchamianie, jak i z czujnikiem zmierzchu, który odpowiada bezpośrednio za włączanie konstrukcji po zapadnięciu zmroku. Kluczową zaletą tego typu lamp jest bez wątpienia całkowicie bezpłatne zasilanie energią pochodzącą ze słońca. Skutkuje to całkiem sporymi oszczędnościami na rachunkach – zwłaszcza w skali roku.

Drugi istotny atut to oczywiście ekologiczny charakter, spowodowany wykorzystaniem wyłącznie odnawialnego źródła energii. Z tego powodu jest to rozwiązanie wprost znakomite dla osób dbających o środowisko. Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o długiej żywotności lampy. Zamontowana w niej żarówka LED-owa jest bowiem w stanie efektywnie świecić nawet przez 12 godzin bez przerwy, a przy tym nie zużywa się tak szybko, jak tradycyjna żarówka wolframowa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

czternaście + jeden =