Technika i motoryzacja

Z jakich maszyn może składać się linia produkcyjna?

Opublikowano: 17 sierpnia 2022 o 09:45   /   przez   /   komentarze (0)

Linia produkcyjna to proces produkcyjny, w którym części przemieszczają się od stacji do stacji. Dzięki temu każdy pracownik może skupić się na konkretnym zadaniu, co skutkuje większą wydajnością procesu.

Linia produkcyjna może składać się z dowolnej liczby maszyn, ale istnieje kilka kluczowych typów, które są często używane. Do maszyn tych należą:

Centra obróbcze CNC

Maszyny te wykorzystują oprogramowanie sterowane numerycznie (CNC) do automatycznego wykonywania cięć na powierzchni części. Są one używane do wykonywania skomplikowanych kształtów lub otworów, które są zbyt małe dla innych metod. Centra obróbcze CNC mogą być również używane do szlifowania i polerowania, aby części były gładkie i gotowe do wykończenia.

Tokarki

Tokarki są używane do wykonywania okrągłych kształtów z metalu lub plastiku. Pracują one poprzez obracanie materiału z dużą prędkością podczas przemieszczania go wzdłuż ścieżki narzędzia na łożu tokarki, aż osiągnie swój ostateczny kształt. Tokarki są często używane w połączeniu z centrami obróbczymi CNC, dzięki czemu pracownicy mogą tworzyć części, które wymagają jednoczesnego toczenia i frezowania.

Frezarki

Frezarki również wykorzystują komputerowe sterowanie, ale są przeznaczone wyłącznie do cięcia płaskich powierzchni, a nie do tworzenia okrągłych przedmiotów, jak tokarki. Są one często używane razem z tokarkami, ponieważ nie wymagają tak dużej precyzji jak tokarki.

Podane wyżej maszyny, jak i inne potrzebne do linii produkcyjnej można znaleźć m.in. na witrynie podanego przedstawiciela na rynku, jak https://gozbet.pl/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

dwadzieścia − 4 =