Ogród i dom

Topowi producenci skandynawskich naczyń

Opublikowano: 4 czerwca 2019 o 12:13   /   przez   /   komentarze (0)

W naszych domach od kilku sezon gości skandynawski design. Jego popularność wynika z kilku czynników. Nie chodzi tu bowiem tylko o jakości estetyczne, ale o filozofię hygge, która przyświeca tym firmom. Hygge oznacza komfort, wygodę, przytulność i stało się synonimem skandynawskiej recepty na szczęście. A te zaczyna się w domu.

Radość ze wspólnych posiłków

Czas można spędzać na wiele sposobów. Jednym z nich są rodzinne obiady. Oprócz zdrowych i smacznych posiłków, duże znaczenie ma sposób ich podania, dlatego warto zainwestować w ładną i funkcjonalną zastawę stołową, obrus, podkładki pod talerze i odpowiednie przystrojenie stołu. W ofercie marki Bloomingville, dla której skandynawski design stanowi główne źródło inspiracji, znajdziemy zarówno wielofunkcyjne misy i talerze, porcelanowe kubki, jak i wiele przydatnych w kuchni akcesoriów takich jak deski do krojenia czy eleganckie pojemniki na przyprawy. 

Urok tkwi w szczegółach

Warto również zadbać o przystrojenie stołu. Świeże kwiaty w eleganckich i smukłych wazonach duńskiego producenta Lyngby zamienią nasz stół w królewski ogród. Z kolei słodkie przysmaki dla najmłodszych będą wyglądać jeszcze bardziej apetycznie, jeśli będą schowane w porcelanowej bombonierze, która stanie się ozdobą kredensu. Gorące kakao w zimowy wieczór też będzie lepiej smakowało, jeśli zostanie podane w ładnym kubku. Na tym właśnie polega hygge – na dostrzeganiu piękna w codziennych rytuałach i czynnościach. Ostatecznie to z nich składa się nasze życie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

18 − 4 =