Polecamy

Taxi – kiedy to dobra alternatywa dla własnego auta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu osób regularne przemieszczanie się taksówkami po mieście to synonim luksusu, a nawet rozrzutności. Takie przekonanie jest jednak nie do końca uprawnione, ponieważ istnieją konkretne sytuacje, gdy znacznie korzystniej jest wezwać taryfę aniżeli wsiąść do własnego, prywatnego samochodu. Dotyczy to np. okazjonalnych wypraw na zakupy czy codziennego odbierania dziecka ze szkoły. Jeśli interesuje nas tania taxi w Rzeszowie i innych miastach wojewódzkich takich firm przewozowych nie brakuje.

Spora oszczędność gwarantowana

Korzystanie z usług firm taksówkarskich jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, które poruszają się po mieście jedynie od czasu do czasu lub pragną skutecznie zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy (paradoksalnie). Posiadanie własnego auta wiąże się bowiem z koniecznością zapłaty za paliwo (od 30 groszy do 1 zł za km w zależności od poziomu spalania), ewentualny parking (co najmniej 3 zł za godzinę postoju), a także ubezpieczenie OC i AC (minimum 1500 zł rocznie). Do tego dochodzi jeszcze niemała kwota na zakup samego pojazdu – używany w dobrym stanie dostaniemy za około 10 000 zł. Dla porównania za standardowy kurs taksówką na trasie 10 km zapłacimy średnio 20-22 złote.

Omawiane rozwiązanie jest również bardzo polecane w sytuacji, kiedy chcemy iść na imprezę i dobrze się bawić, pijąc napoje alkoholowe. Powrót do domu samochodem to wówczas kiepski pomysł, bo narażamy się zarówno na duży mandat, jak i groźny wypadek. Taryfa lepiej sprawdzi się ponadto od prywatnego auta podczas pobytu na wakacjach i w obliczu konieczności bezpiecznego odbierania małych dzieci z placówki szkolnej (kierowca taksówki z pewnością poinformuje nas, kiedy maluch wsiądzie i wysiądzie z jego maszyny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sauna i tężnia w domu – czy warto?
Obecnie ludzie dbają o zdrowie znacznie lepiej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wielu z nich decyduje się nawet na wybudowanie […]
Jakie korzyści może dać palenie z fajki wodnej?
Jakie korzyści może dać palenie z fajki wodnej?
Czym są fajki wodne? Fajki wodne to popularna metoda palenia marihuany. Są one łatwe w użyciu i występują w różnych […]
Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?
Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?
Psycholog jest specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, który ukończył studia w zakresie psychologii klinicznej i uzyskał licencję na wykonywanie zawodu. […]
Ostatnie wpisy