Lifestyle

Taxi – kiedy to dobra alternatywa dla własnego auta?

Opublikowano: 5 stycznia 2021 o 05:52   /   przez   /   komentarze (0)

Dla wielu osób regularne przemieszczanie się taksówkami po mieście to synonim luksusu, a nawet rozrzutności. Takie przekonanie jest jednak nie do końca uprawnione, ponieważ istnieją konkretne sytuacje, gdy znacznie korzystniej jest wezwać taryfę aniżeli wsiąść do własnego, prywatnego samochodu. Dotyczy to np. okazjonalnych wypraw na zakupy czy codziennego odbierania dziecka ze szkoły. Jeśli interesuje nas tania taxi w Rzeszowie i innych miastach wojewódzkich takich firm przewozowych nie brakuje.

Spora oszczędność gwarantowana

Korzystanie z usług firm taksówkarskich jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, które poruszają się po mieście jedynie od czasu do czasu lub pragną skutecznie zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy (paradoksalnie). Posiadanie własnego auta wiąże się bowiem z koniecznością zapłaty za paliwo (od 30 groszy do 1 zł za km w zależności od poziomu spalania), ewentualny parking (co najmniej 3 zł za godzinę postoju), a także ubezpieczenie OC i AC (minimum 1500 zł rocznie). Do tego dochodzi jeszcze niemała kwota na zakup samego pojazdu – używany w dobrym stanie dostaniemy za około 10 000 zł. Dla porównania za standardowy kurs taksówką na trasie 10 km zapłacimy średnio 20-22 złote.

Omawiane rozwiązanie jest również bardzo polecane w sytuacji, kiedy chcemy iść na imprezę i dobrze się bawić, pijąc napoje alkoholowe. Powrót do domu samochodem to wówczas kiepski pomysł, bo narażamy się zarówno na duży mandat, jak i groźny wypadek. Taryfa lepiej sprawdzi się ponadto od prywatnego auta podczas pobytu na wakacjach i w obliczu konieczności bezpiecznego odbierania małych dzieci z placówki szkolnej (kierowca taksówki z pewnością poinformuje nas, kiedy maluch wsiądzie i wysiądzie z jego maszyny).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

12 + osiemnaście =