Polecamy

Jakie części należy wymienić po zakupie samochodu używanego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup używanego auta prawie zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Od razu musimy zadbać o kilka rzeczy, aby nowy nabytek dobrze służył.

Pasek lub łańcuch rozrządu

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest jego wymiana oraz części z nim powiązanych. Zazwyczaj taka usługa kosztuje kilkaset złotych. Bagatelizowanie tej czynności może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia silnika. Wtedy musimy liczyć się z wydatkami kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Świece zapłonowe

Po zakupie zawsze warto sprawdzić ich stan. Zużyte mogą doprowadzić do wielu nieprzyjemnych usterek. Najprostszym sposobem na ich sprawdzenie jest wymontowanie i dokładne obejrzenie. Gołym okiem można zobaczyć zanieczyszczenia olejem, nadpalenia czy pęknięcia.

Filtry

Filtr paliwowy odpowiada za oczyszczanie paliwa docierającego do silnika. Jego zapchanie może skutkować nierówną pracą lub nawet unieruchomieniem samochodu. Filtr olejowy za filtrowanie zanieczyszczeń wynikających ze spalania. Równie ważne są filtry powietrza i kabinowy. Pierwszy jest odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń docierających do silnika z zewnątrz, drugi natomiast za powietrze docierające do kabiny.

Są to najważniejsze części samochodowe jakie należy sprawdzić od razu po zakupie. Jeśli o to zadbamy nasze auto powinno dobrze nam służyć. Oprócz tego warto również dla bezpieczeństwa zlecić kontrolę układu zawieszenia oraz wymienić płyny eksploatacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak znaleźć pracę marzeń? Krótki przewodnik
Jak znaleźć pracę marzeń? Krótki przewodnik
Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zdobyć fajną pracę. W tym artykule dowiesz się o niektórych z nich. Przygotowanie […]
Samochód kempingowy – idealne rozwiązanie dla tych co kochają podróże
Samochód kempingowy – idealne rozwiązanie dla tych co kochają podróże
Podróże to coś, co kochają wszyscy – niezależnie od tego, czy mowa o wycieczce krajoznawczej dokoła swojego województwa, czy o […]
Jakie rodzaje farb do drewna można wyróżnić na rynku?
Jakie rodzaje farb do drewna można wyróżnić na rynku?
Drewno to delikatny materiał, pozbawiony odporności na warunki atmosferyczne i łatwo zużywający się w trakcie intensywnego użytkowania. Drewniane ogrodzenie, domowe […]
Ostatnie wpisy