Lifestyle

Jak przygotować ciało na lato?

Opublikowano: 2 czerwca 2019 o 05:25   /   przez   /   komentarze (0)

Po zimie skóra nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ponieważ jest zazwyczaj wysuszona i pozbawiona blasku. Wynika to z faktu, że przez kilka miesięcy była narażona na negatywne działanie niskich temperatur. W takim stanie nikt nie chce jej pokazywać na plaży (zwłaszcza kobiety), dlatego konieczne jest zastosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Oprócz zdrowej diety podstawą jest m.in. usunięcie zbędnego owłosienia. Jeśli ma to być konkretnie depilacja woskiem Poznań jest miastem, w którym pracują kosmetyczki wykonujące ten zabieg wyjątkowo profesjonalnie i bezboleśnie. 

Zabiegi pielęgnacyjne to klucz do sukcesu

Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji skóry przed nadchodzącym latem są regularne peelingi (pozbywanie się starego naskórka), którym powinno towarzyszyć dogłębne nawilżanie ciała balsamami, oliwką, mleczkami czy specjalnymi, tłustymi masłami (bogatymi w witaminy i minerały). Tego typu kosmetyki sprawią, że skóra stanie się gładka, przyjemnie delikatna i po prostu piękna.

Oprócz tego konieczna jest depilacja z użyciem wosku, pasty cukrowej, ewentualnie urządzenia zwanego depilatorem. Można też wybrać się do salonu kosmetycznego na w pełni bezpieczny zabieg laserowy, charakteryzujący się wysoką skutecznością i jednocześnie prawie całkowicie bezbolesny.

Kolejnym zalecanym zabiegiem są relaksujące masaże, rozbudzające zmysły i niesamowicie odprężające mięśnie (np. z wykorzystaniem czekolady). Po zimie kobieca skóra jest przeważnie szara i zmęczona, dlatego warto również udać się do salonu SPA lub solarium w celu nadania jej właściwego kolorytu. Jeśli chodzi o popularne w ostatnim czasie opalanie natryskowe Poznań jest miastem, w którym funkcjonuje kilka profesjonalnych miejsc posiadających w swojej ofercie tego typu usługę. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden + 3 =