Zdrowie i medycyna

Jak oczyścić organizm po nocy z alkoholem?

Opublikowano: 25 stycznia 2018 o 12:33   /   przez   /   komentarze (0)

Wielu z nas lubi sobie poimprezować. Nieodłącznym partnerem, chociaż bez niego też można dać radę, jest alkohol. Niestety noc spędzona z alkoholem nie wpływa pozytywnie na organizm. W jaki więc sposób skutecznie detoksykować organizm?

Nawodnienie

Podstawową kwestią jest dostarczenie organizmowi wody i to najlepiej w dużych ilościach. Wydalenie z krwiobiegu pozostałości alkoholu i toksyn wymaga wody. Jeśli brak jej w organizmie pobierana jest z rezerw będących w mózgu. To dlatego tak często po wypiciu alkoholu ludzi boli głowa. Trzeba zaznaczyć, że najlepiej nawadnia woda. Trzymać się z daleka należy od kaw i napojów energetycznych. Mogą one znacznie pogorszyć sytuację.

Warzywa i cytryna

Oczyszczenie organizmu może być dokonane także za pomocą cytryny. Sok z niej bardzo pozytywnie wpływa na dobry stan wątroby. Warzywa natomiast również poleca się spożywać w wersji płynnej. Sok z nich dostarcza organizmowi cennych witamin i minerałów. Ciało człowieka jest dzięki temu wzmocnione i gotowe na walkę z toksynami.

Szybki detoks i zielona herbata

Chcąc przyspieszyć oczyszczanie organizmu, należy spożywać tylko i wyłącznie płyny. Jednakże maksymalny czas takiej kuracji to jedna doba. Oprócz wody i soków warzywnych warto zwrócić uwagę na zieloną herbatę Jest ona pełna w polifenoli czyli substancje usuwające wolne rodniki tlenowe (toksyczne dla organizmu) poprzez zmianę ich na takie, które rozpuszczają się w tłuszczach i wodzie.

Jak widać, po mocno zakrapianej imprezie, chcąc oczyścić organizm trzeba postawić na naturalne płyny. Najlepiej jeśli będzie to woda, zielona herbata, cytryna lub soki warzywne.

Innym skutecznym i szybkim sposobem na kaca są kroplówki. Ciekawą ofertę proponuje firma SOS Kac.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

3 × jeden =