Ogród i dom

Jak krok po kroku zaplanować baby shower?

Opublikowano: 17 marca 2021 o 09:00   /   przez   /   komentarze (0)

Baby shower to impreza dla przyszłej mamy, która tradycyjnie odbywa się na kilka tygodni przed planowanym porodem. To świetny sposób na sprawienie jej radości oraz pomoc w odprężeniu się przed czekającym ją, największym wyzwaniem w życiu. Przyjęcie wyprawiają najczęściej najbliższe, ciężarnej kobiety – przyjaciółki, siostra czy też mama. Jak więc odpowiednio zorganizować taką imprezę?

Hucznie czy skromnie – lista gości

Najlepszym momentem na przygotowanie baby shower jest początek ostatniego trymestru ciąży. Przyszła mama najczęściej czuje się wtedy dobrze, ciążowe dolegliwości – jak np. mdłości – już minęły, a rosnący brzuszek nie sprawia dyskomfortu. Podstawową sprawą, o jakiej należy pamiętać jest oczywiście lista gości. W baby shower powinny uczestniczyć tylko bliskie kobiety z otoczenia ciężarnej. Zbyt huczna impreza może być bowiem zbyt obciążająca i stresująca. Celem tzw. bociankowego jest okazanie wsparcia, lepiej więc wcześniej upewnić się, kogo ciężarna darzy sympatią, a pominąć osoby, które mogłyby okazać się źródłem stresu lub konfliktów. Miejsce warto zaś dostosować do upodobań danej kobiety oraz panującej pory roku – latem świetnym pomysłem będzie baby shower na świeżym powietrzu.

Dekoracje, upominki, poczęstunek

Kolejna ważna sprawa, to dekoracje. To one sprawiają, że przyjęcie jest wyjątkowe i wzruszające. Muszą znaleźć się wśród nich balony, serpentyny oraz girlandy. Kolorystycznie, mogą nawiązywać do płci dziecka lub być uniwersalne, np. w kolorze modnego obecnie złota. Poczęstunek, to z kolei pięknie udekorowane babeczki i ciasta, przekąski w postaci owoców oraz tort. Dobrym zwyczajem jest również podarowanie przyszłej mamie upominków – może to być element wyprawki dla maluszka lub bielizna dla ciężarnej. Warto zadbać też o część rozrywkową – odpowiednie gry i zabawy. Znakomite pomysły i pomocne gadżety można znaleźć np. tutaj https://kidspace-shop.com/blog/baby-shower-zabawy/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

jeden × 3 =