Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a każdego dnia pojawiają się nowe rozwiązania i urządzenia elektroniczne, które wprawiają w zachwyt ludzi na całym świecie. Kilka lat temu na mapie innowacji zaistniał dron, czyli specjalistyczny obiekt, który potrafi unosić się w górę i latać w zasadzie w każdym kierunku. Dzisiaj sprzęty tego typu podbijają naszą planetę – można je zobaczyć dosłownie wszędzie, potrafią też coraz więcej i są wykorzystywane do najprzeróżniejszych zadań.
Każdy dron posiada kilka zasadniczych elementów, które decydują o jego użyteczności i długowieczności:
a) kamerę (umiejscowioną na tylnym tzw. gimbalu, kompensującym ruchy urządzenia i zapewniającym mu stabilny obraz),
b) akumulator (w tym wypadku poszczególni producenci wykorzystują własne ogniwa elektryczne, będące gwarancją tego, że w chwili wyczerpania zasilania dron spadnie, a nie zawiśnie w powietrzu),
c) wirnik (element skonstruowany z tworzywa sztucznego, a niekiedy z włókna węglowego; w jednym obiekcie może się znajdować od trzech do nawet ośmiu silników – im więcej, tym większe jest bezpieczeństwo w sytuacji awarii),
d) kadłub (układ sterowania, czyli serce każdego urządzenia, zawierające systemy żyroskopowe, wysokościomierz, kompas i system GPS), a także płozy (elementy podwozia, chroniące przy starcie oraz lądowaniu).
Należy dodać, że w Polsce szczególną popularnością zarówno wśród amatorów, jak i specjalistów, cieszą się zwłaszcza drony Dji. Konkretne modele tej cenionej marki można bez problemu kupić w jednym z kilku sklepów internetowych, m.in. tutaj: https://www.drony.net/phantom-3-standard-dji.html.