Polecamy

Czy lokalizacja imprezy firmowej jest istotna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmowe imprezy, choć w teorii są nazywane integracyjnymi i mają sprawić, że nasz zespół bardziej się polubi, nie są jednak lubiane przez wszystkich. Konieczność udania się do hotelu i spędzenia całego wieczoru, a następnie nocy i zjedzenia śniadania z de facto obcymi dla siebie ludźmi może nie u wszystkich budzić pozytywne skojarzenia.

Często powodem frustracji pracowników jest też zbyt duża odległość, jaką muszą oni pokonać w drodze na imprezę integracyjną. Nie każdy bowiem przepada za długimi podróżami samochodem, szczególnie, że nie jest to podróż prywatna, a służbowa.

By ułatwić naszym pracownikom drogę na firmową imprezę powinniśmy wybrać lokalizację dogodną dla wszystkich. Najlepiej, by znajdowała się ona w pobliżu miejsca zamieszkania większości załogi, lub przynajmniej możliwie niedaleko siedziby naszej firmy.

Hotel, pensjonat, a może coś innego?

Ważne jest też samo miejsce, gdzie urządzimy imprezę integracyjną.Może ona odbyć się w hotelu i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Wtedy bowiem mamy dostęp do miejsc noclegowych i kto tylko zechce, może położyć się wcześniej. Hotel powinien zapewnić też catering na dobrym poziomie oraz przynajmniej jedną salę z odpowiednim nagłośnieniem.

Jeżeli chcemy wybrać coś bardziej nietypowego na miejsce naszego spotkania integracyjnego, pomyślmy o pensjonacie. Dobrze, gdy będzie on zlokalizowany w ciekawym miejscu, na przykład nad jeziorem.

Dla pracowników na co dzień żyjących w mieście będzie to stanowiło świetną odskocznię od codzienności. Nie oznacza to jednak, że integracja nie może odbywać się w dużym mieście. Na imprezy integracyjne dla firm Poznań czy Warszawa są często wybierane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Objawy awarii silnika w aucie
Typowe objawy awarii silnika samochodowego można dość łatwo rozpoznać. Na pewno nie będą mieli z tym problemu doświadczeni kierowcy. W […]
Czym jest rozłącznik pionowy SL?
Czym jest rozłącznik pionowy SL?
Rozłącznik pionowy SL to produkt wysokiej jakości, trwały i niezawodny. Rozłącznik został wykonany z wysokiej jakości materiału stalowego i został […]
Między pracą a domem – jak spożywać odpowiednie posiłki o regularnej porze?
Regularne spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia. Dotyczy to nie tylko tych, którzy chcą […]
Ostatnie wpisy