Polecamy

Czy lokalizacja imprezy firmowej jest istotna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmowe imprezy, choć w teorii są nazywane integracyjnymi i mają sprawić, że nasz zespół bardziej się polubi, nie są jednak lubiane przez wszystkich. Konieczność udania się do hotelu i spędzenia całego wieczoru, a następnie nocy i zjedzenia śniadania z de facto obcymi dla siebie ludźmi może nie u wszystkich budzić pozytywne skojarzenia.

Często powodem frustracji pracowników jest też zbyt duża odległość, jaką muszą oni pokonać w drodze na imprezę integracyjną. Nie każdy bowiem przepada za długimi podróżami samochodem, szczególnie, że nie jest to podróż prywatna, a służbowa.

By ułatwić naszym pracownikom drogę na firmową imprezę powinniśmy wybrać lokalizację dogodną dla wszystkich. Najlepiej, by znajdowała się ona w pobliżu miejsca zamieszkania większości załogi, lub przynajmniej możliwie niedaleko siedziby naszej firmy.

Hotel, pensjonat, a może coś innego?

Ważne jest też samo miejsce, gdzie urządzimy imprezę integracyjną.Może ona odbyć się w hotelu i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Wtedy bowiem mamy dostęp do miejsc noclegowych i kto tylko zechce, może położyć się wcześniej. Hotel powinien zapewnić też catering na dobrym poziomie oraz przynajmniej jedną salę z odpowiednim nagłośnieniem.

Jeżeli chcemy wybrać coś bardziej nietypowego na miejsce naszego spotkania integracyjnego, pomyślmy o pensjonacie. Dobrze, gdy będzie on zlokalizowany w ciekawym miejscu, na przykład nad jeziorem.

Dla pracowników na co dzień żyjących w mieście będzie to stanowiło świetną odskocznię od codzienności. Nie oznacza to jednak, że integracja nie może odbywać się w dużym mieście. Na imprezy integracyjne dla firm Poznań czy Warszawa są często wybierane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się architekt wnętrz?
Czym zajmuje się architekt wnętrz?
Kiedy urządzamy własne mieszkanie, mamy swoje pomysły na jego umeblowanie. Często jednak one same nie wystarczą i wskazana jest pomoc […]
Najmodniejsza biżuteria tego lata – co warto nosić?
Najmodniejsza biżuteria tego lata – co warto nosić?
Okres wakacyjny kojarzy nam się z lekkością i wolnością, dlatego bardzo często wybieramy stylizacje pasujące do tego obrazu. Doskonałym ich […]
W jakie udogodnienia powinien być wyposażony porządny system wentylacyjny?
W jakie udogodnienia powinien być wyposażony porządny system wentylacyjny?
Porządny system wentylacyjny jest niezbędny w każdym budynku. Zapewnia on odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu środowisko jest zdrowe […]
Ostatnie wpisy