Lifestyle

Co pomoże w zaplanowaniu udanego przyjęcia weselnego?

Opublikowano: 2 kwietnia 2019 o 11:58   /   przez   /   komentarze (0)

Przygotowując się do ważnego wydarzenia, jakim jest ślub i następujące po nim wesele, chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. O co zadbać na poszczególnych etapach przygotowań, by przyjęcie weselne okazało się udane?

Pilnuj czasu i kosztów

Planowanie wesela dobrze jest rozpocząć ze sporym wyprzedzeniem, co pozwoli uniknąć stresu i bliżej wielkiego dnia da nam jeszcze możliwość zadbania o szczegóły. Na kilka miesięcy wcześniej warto mieć już nie tylko wybrany lokal, ale też ustalić już pierwsze, główne kwestie, takie jak wybór zespołu muzycznego czy też ustalenie menu.

Na tym etapie przygotowuje się też zaproszenia dla gości, by mieć czas na ich dostarczenie, a im wcześniej poinformujemy gości o dacie ceremonii, tym swobodniej będą mogli oni dopasować swoje plany.

Jeżeli zadbamy o te najważniejsze kwestie ze sporym wyprzedzeniem, to potem damy sobie komfort dopracowania wystroju oraz przygotowywanych niespodzianek. Tych ostatnich nie chcemy jednak w kontekście kosztów wesela, dlatego już na początku organizacji dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie kosztorysu, który pozwoli na kolejnych etapach na kontrolę wydatków.

Organizacja i porządek

Choć w trakcie samej zabawy z pewnością będzie sporo improwizacji, to odnośnie ogółu wesela należy ograniczyć ją do minimum. Emocje towarzyszące temu wydarzeniu mogą wziąć górę, więc coraz więcej par decyduje się na program wesela, który pozwala zachować kontrolę nad sytuacją. By zadowolić gości potrzebne jest sprawne i przemyślane rozmieszczenie na sali. Nieodzowne są winietki ślubne, opisujące dla kogo przeznaczone jest dane miejsce.

Pomocne będą także numery na stoły, które ułatwią gościom odnalezienie swojego miejsca na sali. W różnych wariantach można je dostać np. tutaj https://akatja.pl/166-numery-stolow-na-wesele. Odpowiedni układ sali pozwoli zachować porządek i uniknąć poślizgów czasowych, co będzie podstawą do udanej zabawy weselnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

sześć + 5 =