Ogród i dom

Jaki rodzaj pościeli warto kupić?

Opublikowano: 27 stycznia 2019 o 07:32   /   przez   /   komentarze (0)

Jedwab, adamaszek, bawełna, satyna, flanela – to najpopularniejsze tkaniny, z których wykonywana jest pościel. Poszczególne propozycje różnią się ponadto bogactwem wzorów i kolorów. Wybierając pościel, należy kierować się własnymi oczekiwaniami estetycznymi oraz porą roku.

Wybór pościeli powinien być przede wszystkim przemyślany. Jedwabna poszewka z całą pewnością prezentuje się efektownie i wyjątkowo, jednakże w okresie zimowym lepiej wybrać klasyczną flanelę, która zapewni przyjemne ciepło i zdrowy, spokojny sen.

Ostrożność w wyborze powinni zachować również alergicy – źle wybrana pościel nie tylko spowoduje dyskomfort, ale może także sprawić, że na ciele użytkownika pojawi się nieprzyjemna, swędząca wysypka.

Ponadczasowa bawełna

Pościel bawełniana od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wpływ na to mają przede wszystkim cechy bawełnianych tkanin, które pozwalają skórze swobodnie oddychać, zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, odprowadzają nadmiar wilgoci, a przy tym są przyjemne dla skóry.

W sklepach z bielizną pościelową znaleźć można pościele z bawełny różniące się wielkością, wzorem i kolorem, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu.

Zdrowy sen alergika

Istotny wpływ na jakość snu ma kołdra. Dobrze dobrana powinna zapewniać optymalną temperaturę, właściwą wentylację i nie powodować reakcji alergicznych. Większość osób decyduje się na kołdry puchowe i wypełnione pierzem, warto jednak pamiętać, że są to propozycje, które mogą przyczynić się do powstania reakcji alergicznych.

Z myślą o alergikach powstały kołdry antyalergiczne, produkowane z włókien syntetycznych, bambusowych, kukurydzianych lub jedwabnych. Są to modele, które nie przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych, zapewniając zdrowy, spokojny sen.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

3 × trzy =