Polecamy

Jak wybrać dobre oświetlenie mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy wiszące czy kinkiety? Żarówki tradycyjne czy źródła LED? Żeby wybrać odpowiednie oświetlenie dla domu, trzeba się sporo natrudzić. Oczywiście dużo zależy od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy zainstalować dane źródło światła i oczywiście od gustów.

Nowoczesne oświetlenie

Wiele osób preferuje nowoczesny styl i również w tym guście dobierają oświetlenie w swoim mieszkaniu. Dla takich osób ciekawą propozycją mogą być lampy spider, czyli swoim kształtem przypominające pająka. Żarówki są wkręcone w oprawki, a te są zawieszone na długich odcinkach przewodów podwieszonych na haczykach zamocowanych w suficie.

Całość przypomina pająka zwisającego tuż nad sufitem. To bardzo ciekawy design tym bardziej, że coraz częściej spotyka się lampy pozbawione kloszy, a jedynym przyozdobieniem jest ozdobna żarówka.

Aby jeszcze unowocześnić oświetlenie dla domu i jednocześnie stworzyć ciepły klimat, można w różnych dyskretnych miejscach zamontować oświetlenie ledowe. Na przykład można podświetlić szafę, kanapę lub specjalnie zbudowaną wnękę w ścianie.

Lampy spider mogą też mieć wykonanie ze sztywnych, regulowanych ramion zakończonych kloszami, ale całość również będzie przypominało pająka. Taka lampa nie tylko zapewnia sporą dawkę światła, ale również przyciąga uwagę gości nietuzinkowym wzornictwem.

Nietrudno sobie wyobrazić, że jej kształt może nawet kogoś wystraszyć i przysporzyć gospodarzom sporej porcji śmiechu. W podobnym stylu można też dobrać kinkiety lub lampki na stoliki nocne, co razem będzie tworzyć interesujące zestawienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pamiątka I Komunii Świętej – jaki prezent wybrać?
Pamiątka I Komunii Świętej – jaki prezent wybrać?
Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej katolickiej rodziny. Warto przygotować się do niego przede wszystkim w sensie […]
Jak dbać o wnętrze samochodu, aby zawsze wyglądało jak nowe?
Jak dbać o wnętrze samochodu, aby zawsze wyglądało jak nowe?
Dbanie o samochód to nie tylko mycie i polerowanie karoserii, naprawianie na bieżąco wszystkich usterek, ale też odpowiednia pielęgnacja wnętrza. […]
Meble, które powinny znaleźć się w każdym salonie
Meble, które powinny znaleźć się w każdym salonie
W salonie jest wiele różnych mebli, które można wybrać. Jest tak wiele stylów i projektów, które można wybrać. Jednak są […]
Ostatnie wpisy