Polecamy

Jak wybrać dobre oświetlenie mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy wiszące czy kinkiety? Żarówki tradycyjne czy źródła LED? Żeby wybrać odpowiednie oświetlenie dla domu, trzeba się sporo natrudzić. Oczywiście dużo zależy od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy zainstalować dane źródło światła i oczywiście od gustów.

Nowoczesne oświetlenie

Wiele osób preferuje nowoczesny styl i również w tym guście dobierają oświetlenie w swoim mieszkaniu. Dla takich osób ciekawą propozycją mogą być lampy spider, czyli swoim kształtem przypominające pająka. Żarówki są wkręcone w oprawki, a te są zawieszone na długich odcinkach przewodów podwieszonych na haczykach zamocowanych w suficie.

Całość przypomina pająka zwisającego tuż nad sufitem. To bardzo ciekawy design tym bardziej, że coraz częściej spotyka się lampy pozbawione kloszy, a jedynym przyozdobieniem jest ozdobna żarówka.

Aby jeszcze unowocześnić oświetlenie dla domu i jednocześnie stworzyć ciepły klimat, można w różnych dyskretnych miejscach zamontować oświetlenie ledowe. Na przykład można podświetlić szafę, kanapę lub specjalnie zbudowaną wnękę w ścianie.

Lampy spider mogą też mieć wykonanie ze sztywnych, regulowanych ramion zakończonych kloszami, ale całość również będzie przypominało pająka. Taka lampa nie tylko zapewnia sporą dawkę światła, ale również przyciąga uwagę gości nietuzinkowym wzornictwem.

Nietrudno sobie wyobrazić, że jej kształt może nawet kogoś wystraszyć i przysporzyć gospodarzom sporej porcji śmiechu. W podobnym stylu można też dobrać kinkiety lub lampki na stoliki nocne, co razem będzie tworzyć interesujące zestawienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak się przygotować do rozprawy o odszkodowanie?
Jak się przygotować do rozprawy o odszkodowanie?
Niewiedza i złe przygotowanie mogą sprawić, że przegramy nawet prostą sprawę w sądzie, narażając się na koszty procesowe. Środowisko prawne […]
Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują mozaiki ścienne?
Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują mozaiki ścienne?
Mozaiki ścienne to idealny sposób na dekorację domu. Mogą być użyte do stworzenia punktu centralnego lub mogą być użyte jako […]
Czapki dla kobiet – jakie kolory i modele są modne?
Czapki dla kobiet – jakie kolory i modele są modne?
Czapka tak samo jak każdy inny element garderoby, powinna być stylowa i gustowna. Warto wybrać zatem taką, która przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy