Polecamy

Jak rozpoznać druk offsetowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk offsetowy oraz druk cyfrowy są najczęściej stosowanymi i spotykanymi w branży przemysłowej rodzajami druku. To właśnie one zapewniają najwyższą jakość drukowanych produktów, a także gwarantują ich trwałość i perfekcyjne szczegóły – co łatwo przewidzieć, ich wybór wiąże się z wyższymi kosztami. Jednak w dalszej perspektywie, z pewnością więcej zyskamy, niż stracimy.

Druk offsetowy używany jest, przede wszystkim, do drukowania wszelkich materiałów reklamowych. A zatem, w dziale tym spotkać możemy katalogi firmowe, kalendarze, wizytówki czy informatory marketingowe. Jak możemy zauważyć, rozbieżność jest duża, jednak specyfika tego druku pozwala na stosowanie go na bardziej złożonych pod względem formy materiałach. Jednym z podstawowych znaczników, według których będziemy w stanie rozpoznać druk offsetowy jest gramatura papieru użyta do drukowania – wynosi ona do 350gr/m2. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość, jednak zazwyczaj to właśnie z niej się korzysta, gdyż druk offsetowy niezmiernie dobrze z nią współpracuje podczas produkcji.

W niektórych drukarniach można się spotkać z wykorzystywaniem tworzyw sztucznych, w zastępstwie tektur o gramaturze do 350, jednak nie jest to często spotykane zjawisko. Druk offsetowy należy do najbardziej zaawansowanego technicznie i sprzętowo rodzaju wydruków. Spośród pozostałych możliwości druku charakteryzuje się najwyższą jakością oraz rozdzielczością, co pozwala nam z łatwością odróżnić nam go od innych, mniej szczegółowych produktów. Klasyczne różnice zauważyć można już w samych cenach, gdyż druk offsetowy jest o wiele droższy od druku cyfrowego, cechującego się przecież także dobrą precyzją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Bogdan 07.09.2018

    Zauważyłem kilka nieścisłości – błędów w tekście. Po pierwsze gramatura papieru 350 g/m2 jest zazwyczaj granicą dla cyfry. Offset bierze wyższe gramatury. Liniatura użytkowa to zakres 150-175 lpi (czasem 200 lpi). Wszystko ponad to jest niezauważalne dla klienta. Zwiększa za to czas naświetlania matryc i wielkość pliku. No i jeśli chodzi o ceny, to sprawdza się przy bardzo małych nakładach. Wraz ze wzrostem ilości – offset wychodzi taniej. No i najważniejsze ! Wydrukować to sobie można. Ciekawie jest jak po cyfrze trzeba pociąć małe użytki – obojętnie 1- czy 2 stronne. Wtedy porozmawiamy, czy 2-3 mm robią różnicę.
    Drukuję od wielu lat na jednym i drugim. Cyfrę traktuję jako uzupełnienie i ofertę dla małych nakładów, gdzie jakość ma drugorzędne znaczenie.

Rekomendowane
Weterynaryjne narzędzia chirurgiczne ze stali hartowanej – jakie mają zalety?
Weterynaryjne narzędzia chirurgiczne ze stali hartowanej – jakie mają zalety?
W porównaniu do innych materiałów, takich jak stal nierdzewna czy tytan, stal hartowana jest bardziej odporna na zużycie i może […]
Jak urozmaicić wygląd naszego ogrodu?
Jak urozmaicić wygląd naszego ogrodu?
Zróżnicowanie wyglądu ogrodu to świetny sposób na uczynienie go bardziej interesującym. Kiedy to robisz, dodajesz do niego różne elementy, które […]
Rodzaje zbiorników buforowych
Rodzaje zbiorników buforowych
Coraz więcej osób decyduje się na montaż w swoim miejscu zamieszkania specjalnych zbiorników buforowych, które będą przeciwdziałać utracie ciepła z […]
Ostatnie wpisy