Materiałem, który wyróżnia się właściwościami ognioodpornymi, mrozoodpornymi i stosunkowo niską nasiąkliwością jest cegła klinkierowa. To dlatego jest chętnie stosowana w różnych aranżacjach, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Podpowiadamy gdzie stosować cegłę klinkierową.
Cegły klinkierowe stanowią element aranżacyjny w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych budynkach, obiektach użyteczności publicznej, kościołach, a także we wnętrzach. Można ich użyć do budowy kominków, ścian działowych, fragmentów ścian. Moda na naturalne materiały, zwłaszcza ceglane ściany pochodzi z rozpowszechnionego stylu industrialnego, ale cegła od dawna była wykorzystywana z powodzeniem i dlatego teraz jest tak doceniana z uwagi nie tylko na dobre właściwości, ale także względy estetyczne. Cegła klinkierowa tworzy bardzo przyjemny klimat. Najlepiej we wnętrzach zestawiać ją z innymi naturalnymi materiałami, na przykład drewnem.
Trwałość i wysoka odporność na tle innych materiałów budowlanych sprawia, że cegła klinkierowa może być wykorzystywana na zewnątrz, głównie spotkać ją można na elewacji we fragmentach lub w pełnym pokryciu. Istotną zaletą cegły klinkierowej jest jej różnorodność, co sprawia, że wpisuje się w każde przestrzenie, zarówno te nowoczesne, jak i tradycyjne. Zamiast pełnych cegieł można użyć równie ciekawe płytki elewacyjne. Cegły klinkierowe i płytki elewacyjne sprawdzają się także do budowy ogrodzenia, grillów ogrodowych, kwietników i innego zagospodarowania terenu wokół domu.
Zastosowanie cegły klinkierowej jest olbrzymie i zależy tak naprawdę od wyobraźni projektanta. Warto wykorzystywać ten materiał do niecodziennych aranżacji.