Polecamy

Czego nie powinno zabraknąć w magazynie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze wyposażony magazyn to taki, który zapewnia miejsce dla magazynowanych materiałów, bezpieczeństwo pracy oraz jej komfort. Dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie zagospodarowanie jego powierzchni, które pomoże w osiągnięciu największej wydajności pracowników przy zachowaniu zasad BHP.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia magazynu, bez którego pomieszczenie to nie mogłoby spełniać swojej roli, są regały do magazynu. Obecnie najczęściej spotyka się regały metalowe zbudowane z metalowych rurek wydrążonych w środku. Taka budowa zapewnia dużą wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej wadze i pozwala w razie potrzeby przestawić całą konstrukcję. Regały te mogą być zaopatrzone w kółka ułatwiające przemieszczanie, bądź też ich pozbawione.

Metalowe regały zapewniają także bezpieczeństwo, ponieważ metal dość słabo przewodzi ciepło w porównaniu na przykład z drewnem. Dlatego właśnie obecnie odchodzi się już praktycznie całkowicie od regałów drewnianych. Poza regałami, warto, by w magazynie znalazły się też inne elementy wyposażenia, pozwalające magazynować określone materiały, na przykład beczki na płyny czy stojaki na większe materiały mało elastyczne.

Ważnym elementem każdego magazynu są także wózki transportowe, które umożliwiają przewożenie dużych gabarytowo, ciężkich lub wielu na raz materiałów z punktu A do punktu B. Niezwykle usprawniają one pracę magazynierów, a dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo pracy. Wraz z wózkami w magazynie nie powinno też zabraknąć odpowiednich znaków informacyjnych czy ostrzegawczych, pełniących wspólnie rolę znaków bezpieczeństwa. Są niezwykle pomocne w pracy, gdyż pomagają pracownikom zorientować się w przestrzeni obszernego magazynu, a jednocześnie chronią ich przed kontaktem z niebezpiecznymi (odpowiednio oznakowanymi) materiałami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki wpływ na postrzeganie firmy ma wygląd naszej siedziby?
Jaki wpływ na postrzeganie firmy ma wygląd naszej siedziby?
Ocenianie po wyglądzie to coś, co nieświadomie robi każdy z nas i nie dotyczy to jedynie wizerunku ludzi, ale także […]
Własna piekarnia – standardowy sprzęt jaki powinien się w niej znajdować
Własna piekarnia – standardowy sprzęt jaki powinien się w niej znajdować
Pieczywo w różnej postaci to podstawowy pokarm, po jaki sięgają wszyscy każdego dnia. Chleb, półki, ale także różnorodne słodkości stanowią […]
Meble do minimalistycznego salonu
Meble do minimalistycznego salonu
Miłośnicy niebanalnych aranżacji mogą obecnie wybierać spośród różnych projektów aranżacyjnych, które są przyjemne dla oka i jednocześnie zapewniają wysoki komfort. […]
Ostatnie wpisy