Technika i motoryzacja

Czego nie powinno zabraknąć w magazynie?

Opublikowano: 7 marca 2018 o 07:43   /   przez   /   komentarze (0)

Dobrze wyposażony magazyn to taki, który zapewnia miejsce dla magazynowanych materiałów, bezpieczeństwo pracy oraz jej komfort. Dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie zagospodarowanie jego powierzchni, które pomoże w osiągnięciu największej wydajności pracowników przy zachowaniu zasad BHP.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia magazynu, bez którego pomieszczenie to nie mogłoby spełniać swojej roli, są regały do magazynu. Obecnie najczęściej spotyka się regały metalowe zbudowane z metalowych rurek wydrążonych w środku. Taka budowa zapewnia dużą wytrzymałość przy stosunkowo niewielkiej wadze i pozwala w razie potrzeby przestawić całą konstrukcję. Regały te mogą być zaopatrzone w kółka ułatwiające przemieszczanie, bądź też ich pozbawione.

Metalowe regały zapewniają także bezpieczeństwo, ponieważ metal dość słabo przewodzi ciepło w porównaniu na przykład z drewnem. Dlatego właśnie obecnie odchodzi się już praktycznie całkowicie od regałów drewnianych. Poza regałami, warto, by w magazynie znalazły się też inne elementy wyposażenia, pozwalające magazynować określone materiały, na przykład beczki na płyny czy stojaki na większe materiały mało elastyczne.

Ważnym elementem każdego magazynu są także wózki transportowe, które umożliwiają przewożenie dużych gabarytowo, ciężkich lub wielu na raz materiałów z punktu A do punktu B. Niezwykle usprawniają one pracę magazynierów, a dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo pracy. Wraz z wózkami w magazynie nie powinno też zabraknąć odpowiednich znaków informacyjnych czy ostrzegawczych, pełniących wspólnie rolę znaków bezpieczeństwa. Są niezwykle pomocne w pracy, gdyż pomagają pracownikom zorientować się w przestrzeni obszernego magazynu, a jednocześnie chronią ich przed kontaktem z niebezpiecznymi (odpowiednio oznakowanymi) materiałami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

pięć − pięć =