Lifestyle

Co przeanalizować przed zakupem domu?

Opublikowano: 27 lutego 2019 o 10:56   /   przez   /   komentarze (0)

Czy mieszkanie w domu opłaca się w dzisiejszych czasach? Jeśli ktoś odpowiedział sobie twierdząco na to pytanie, to z pewnością będzie chciał dowiedzieć się nieco więcej na temat zakupu własnego lokum. Nie jest to niestety zagadnienie z gatunku tych bardzo łatwych, ale nie będziemy też niczego demonizować.

Wybór lokalizacji

Najważniejszą kwestią wydaje się być wybór miejsca, gdzie będziemy mieszkać. To o wiele bardziej istotne niż w przypadku kupna mieszkania w bloku, bo tutaj różnicę może robić cała nasza okolica. Większość osób decyduje się dziś raczej na mieszkanie na obrzeżach, jeśli chodzi o duże miasta. Dlatego warto zacząć szukać ogłoszeń na przykład od wpisania „sprzedaż domów Komorniki” do wyszukiwarek nieruchomości online.

Dobrze jest właśnie w sieci szukać ogłoszeń, ponieważ od razu dostaniemy tam kompletny wykaz informacji, a także pełną listę zdjęć. Czasami sprzedający umieszczają także filmy, będziemy więc mieć pewien ogląd sytuacji w danym miejscu.

Jednorodzinny czy wielorodzinny?

Gdy myślimy o zakupie domu, zazwyczaj mamy w głowie budynek jednorodzinny. Jednak wcale nie jest powiedziane, że musimy sobie taki właśnie dom kupować. Często taniej wyjdzie kupno na przykład połowy bliźniaka, albo jednego piętra.

Jeśli taka opcja jest dla nas do zaakceptowania, to szukajmy pod hasłem „domy 2 piętrowe Poznań”, wtedy pojawi się nam lista ogłoszeń. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże osobom, które planują w najbliższym czasie przeprowadzić się, ale nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji co do tego, jak ma wyglądać ich przyszłe lokum.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

6 + 5 =