Lifestyle

Co pozwoli zwiększyć komfort podczas menstruacji?

Opublikowano: 2 października 2019 o 05:00   /   przez   /   komentarze (0)

Miesiączka to dla każdej kobiety szczególny czas w miesiącu, ponieważ zazwyczaj brakuje jej wtedy sił i czuje się bardzo zmęczona. Dosyć powszechnym problemem jest również utrzymanie higieny – wiele pań skarży się zwłaszcza na obfitą potliwość i nadmierne krwawienie z pochwy. W takiej sytuacji warto stosować różne metody i środki ułatwiające przetrwanie tego trudnego okresu. Doskonałym przykładem są choćby wkładki dostępne na https://gentleday.pl/produkty/wkladki  i podpaski, mające za zadanie wchłanianie wszelkich wydzielin z pochwy.   

Zadbaj w szczególności o higienę miejsc intymnych

Najpopularniejsze i najchętniej wykorzystywane przez kobiety środki higieniczne w trakcie miesiączki to zwykłe podpaski oraz tampony. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak stosowanie podpasek wielokrotnego użytku (wykonanych z naturalnej, przewiewnej bawełny) i kubeczków menstruacyjnych, ponieważ oba te produkty odznaczają się bardzo wysoką wchłanialnością krwi i wydzielin, są wyjątkowo delikatne dla skóry, a ponadto wygodne w użytkowaniu. Jeśli chodzi o kubeczki menstruacyjne cena ich w drogeriach wynosi między 50 a 100 zł.

Oprócz tego zaleca się regularne mycie (przynajmniej rano oraz wieczorem) okolic intymnych specjalnymi płynami i żelami antybakteryjnymi dostępnymi powszechnie w aptekach. Nie można też zapomnieć o: krótkich kąpielach pod prysznicem (koniecznie z użyciem ciepłej, ale nie gorącej wody), niezbyt intensywnych ćwiczeniach ruchowych, takich jak joga czy pływanie w basenie (rozciągają i rozluźniają mięśnie), ciepłych okładach z termoforu stosowanych bezpośrednio na brzuch, a także piciu herbatek z rumianku, wykazującego działanie rozkurczowe i rozluźniające (inne polecane zioła to krwawnik i kozłek lekarski).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

trzynaście + czternaście =