Przedsiębiorczość i gospodarka

Jak rozpoznać druk offsetowy?

Opublikowano: 20 czerwca 2018 o 13:08   /   przez   /   komentarze (0)

Druk offsetowy oraz druk cyfrowy są najczęściej stosowanymi i spotykanymi w branży przemysłowej rodzajami druku. To właśnie one zapewniają najwyższą jakość drukowanych produktów, a także gwarantują ich trwałość i perfekcyjne szczegóły – co łatwo przewidzieć, ich wybór wiąże się z wyższymi kosztami. Jednak w dalszej perspektywie, z pewnością więcej zyskamy, niż stracimy.

Druk offsetowy używany jest, przede wszystkim, do drukowania wszelkich materiałów reklamowych. A zatem, w dziale tym spotkać możemy katalogi firmowe, kalendarze, wizytówki czy informatory marketingowe. Jak możemy zauważyć, rozbieżność jest duża, jednak specyfika tego druku pozwala na stosowanie go na bardziej złożonych pod względem formy materiałach. Jednym z podstawowych znaczników, według których będziemy w stanie rozpoznać druk offsetowy jest gramatura papieru użyta do drukowania – wynosi ona do 350gr/m2. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość, jednak zazwyczaj to właśnie z niej się korzysta, gdyż druk offsetowy niezmiernie dobrze z nią współpracuje podczas produkcji.

W niektórych drukarniach można się spotkać z wykorzystywaniem tworzyw sztucznych, w zastępstwie tektur o gramaturze do 350, jednak nie jest to często spotykane zjawisko. Druk offsetowy należy do najbardziej zaawansowanego technicznie i sprzętowo rodzaju wydruków. Spośród pozostałych możliwości druku charakteryzuje się najwyższą jakością oraz rozdzielczością, co pozwala nam z łatwością odróżnić nam go od innych, mniej szczegółowych produktów. Klasyczne różnice zauważyć można już w samych cenach, gdyż druk offsetowy jest o wiele droższy od druku cyfrowego, cechującego się przecież także dobrą precyzją.
Artykuł napisany we współpracy z Zapol – drukarnia internetowa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Podpis Adres e-mail Strona WWW

cztery − 2 =